Select Page

Stigao kontigent medicinske opreme

Mar 28, 2020

Kontigent medicinske opreme koje je crnogorskom zdravstvenom sistemu donirao biznismen Petros Statis, dopremljen je večeras na Aerodrom Podgorica.

Šef Kabineta predsjednika Vlade i predsjednik Borda direktora “Aerodromi Crne Gore” AD, Dragoljub Bulatović, ocijenio je da je oprema stigla u pravom trenutku kada su naši postojeći resursi bili na izmaku te da zato da oprema nema cijenu.

“Tri i po tone zaštitne opreme značiće sigurnost za naše zdravstvene radnike, ali i za pripadnike svih službi koje su na prvoj liniji odbrane od koronavirusa. Prilika je da se u ime Vlade još jednom zahvalim biznismenu Petrosu Statisu što se odazvao ličnoj molbi premijera Duška Markovića, i uz pomoć Mohameda Šajbanija uspio da nam sve ovo obezbijedi u kratkom roku. Ovaj kontigent pomoći je zapravo potvrda da Vlada ima sposobnost, potencijal i odlučnost da zaštiti svakog građanina, svaku porodicu i sve nas od ove opake epidemije”, kazao je Bulatović.

Skip to content